A Göcseji Múzeum tavasztól őszig színes programokkal várja az óvodásokat.

Rendelhető programjaik előre egyeztetett időpontban:

Egy nap a dédinél

A zalaegerszegi Göcseji Falumúzeumban tett rövid séta végén érkezünk Dédi házához, s mivel sok a dolga, elkél egy kis segítség. Miután átöltöztünk, segítünk kitakarítani a tisztaszobát, a konyhát, a fiúk pedig a ház körül tüsténkednek, etetik az állatokat. Munka után jól esik a finom kemencében sült lángos.

A vándorfazekas

Vándorfazekasság Göcsejben, a gelencsérek földjén. A fazekasportékák bemutatása, értékesítés szemléltetése vásári mondókák segítségével. A mesterség bemutatása, mesterfogások alapjainak megismerése, a kézműves foglalkozás során korongozás, használati tárgyak készítése. Az elkészült tárgyakat kiégetés után a gyerekek hazavihetik.

Az öreg malom boldogsága

A program alapja Az öreg malom boldogsága – Göcseji kalandárium gyermekeknek című mesekönyv. A történetek a Göcseji Falumúzeum portáin játszódnak, olvasásuk-hallgatásuk során megelevenedik a korabeli falu. A foglalkozást maga az író vezeti, aki visszarepíti a gyerekeket a hajdan élt göcseji emberek életébe. A meséken keresztül megismerhetik
szokásaikat és a természet rendjét is. A falumúzeumi kalandozás alatt a résztvevők lerajzolhatják élményeiket.

Népi gyermekjátékok olimpiája

Népi ügyességi játékok kipróbálása a falumúzeum portáin, igény szerint csoportok közti verseny. Egykor népszerű játékokat választanak a múzeumpedagógusok a gyerekek szórakoztatására, hiszen régen a ház körül található egyszerű eszközöket használták a nagyszüleink. Erre egyik példa a pénzdobás, amikor az apró pénzérmét kellett minél pontosabban a megadott távolságra dobni. De lelkesedést és ügyességet kívánt a karikahajtás, amihez a szekérkerék levett fémabroncsát használták. De népszerű a zsákban futás, a bakugrás amit itt Göcsejben hajdanán bakfüttyösnek hívtak – és rongylabda dobás is. A legnagyobb
vidámságot mégis mindig a csizmarúgás váltja ki.

Szervezők:

Kissné Kovács Ágnes

Tel.: (92)314-537

E-mail: kissagi@zmmi.hu

Sümeginé Horváth Anita

Tel: (92)314-537

E-mail: sumegine.anita@zmmi.hu