A múzeum decemberben aktuális foglalkozása valamint tematikus foglalkozása óvodás csoportok számára

Aktuális Múzeumpedagógia foglalkozás

December: Múzeumi időutazás. A pincemúzeumi foglalkoztató tér őskori, római és honfoglalás kori „időkapujának” megtekintése, benne interaktív foglalatosságok: műtárgymásolatok tapintása, beöltözés korhű ruhákba, színező lapok 

A múzeumpedagógia programokon való részvétel óvodásoknak ingyenes!

Aktuális tematikus foglalkozás:

A Wosinsky Mór Megyei Múzeum a 2019/2020-as tanévben Régi ésszel – gyermek kézzel címmel ismét szervez tematikus sorozatot, amely minden hónap második szerdáján 10-16 óra között kerül megrendezésre. A csoportokat minden egész órában tudják fogadni.

A kézműves, tárgyalkotó foglalkozások során egy-egy múzeumi kiállításhoz valamint ünnepekhez, jeles napokhoz kapcsolódóan, az életkori sajátosságokat, a program oktatási-nevelési célját, az előzetes tudást, ismereteket figyelembe véve dolgozzák fel a különböző témaköröket. A programsorozat az élményszerzésre, az informális oktatásra koncentrál.

December 11.     

Az adventi ünnepkörhöz és a századfordulós kiállításhoz kapcsolódva gyertyaöntés és mártás. Ára: 350 Ft/fő

            További részletekért érdeklődjön a 74/316-222-es telefonszám 21-es mellékén Andrásné Marton Zsuzsa múzeumpedagógusnál (Szekszárd, Szent István tér 26.).