Általános információk

A foglalkozással kapcsolatos általános információkról az alábbi oldalon tájékozódhat:

http://www.hermuz.hu/hom/index.php/hu/muzeumpedagogia
  • A tűzpiros papagáj nagy kalandja

A foglalkozás a Képtár tűzpiros papagájának történetét meséli el. A gyerekekkel közösen felfedezzük, miket látott messzi földről érkezett tollas barátunk, amikor kiröppent kastélya ablakán. Hogyan érezhette magát a hófödte hegyekben? Kikkel találkozhatott a pusztán? Mondókákat fejtünk, állatnyomokat követünk és végül arra is fény derül, visszatér-e szökött útitársunk otthonába. Mindeközben „kiszínezzük a valóságot”.

Helyszín: Herman Ottó Múzeum Képtára

Időpontja

A foglalkozások előzetes egyeztetés szerinti időpontban vehetők igénybe.

A program időtartama:

45-60 perc

Kapcsolattartó múzeumi munkatárs, elérhetősége

Marosi Ágnes

Tel: 70/367-2702

E-mail: marosinet@gmail.com

  • Csobbanjunk!

A múzeum „Vízi világában”, kényelmes körülmények között ismerkedünk meg a tengeri és a tavi élőlényekkel. A gyerekek először önállóan bejárhatják a kapcsolódó kiállítási egység minden részét (megtekinthetik az akváriumainkban élő állatokat, a 4,25 m hosszú cápamodellt stb.), majd közösen beszélgetünk arról, hol és hogyan élnek a vízben az állatok, növények: mivel lélegeznek, milyen a színviláguk, hogyan és mivel mozognak, mi a különbség a tengerek és a tavak között, milyen szerepet tölt be a víz mindennapi életünkben, hogyan óvjuk ezt a kincset… A foglalkozás során a gyerekek lerajzolhatják, melyik növény tetszik nekik legjobban az akvárium ”vízi világából”, de akár saját bohóchalat is készíthetnek papírból. A programot verstanulás színesíti és az is kiderül, ki milyen ügyes horgász!

A program időtartama

45–60 perc

Helyszín

Hermann Ottó Múzeum Pannon-tenger Kiállítóépülete

Időpontja

A foglalkozások előzetes egyeztetés szerinti időpontban vehetők igénybe.

Kapcsolattartó múzeumi munkatárs, elérhetősége

Melnik Marianna

E-mail: mariannaptm@gmail.com 
Tel: 70/943-2914, 46/560-170/214-es mellék

  • Játsszunk bábszínházat!

A bábszínház világának érdekességeibe vezeti be a gyerekeket a foglalkozás, amelynek során megismerkedhetnek a különböző bábtechnikákkal és azok művelődéstörténeti érdekességeivel –  a pálcás bábtól a marionettig. A foglalkozás végén papírbábfilmes népmese-feldolgozást  tekintünk meg. A 90 perces foglalkozáson  bábot is készítünk.

A program időtartama

45 illetve 90 perc

Helyszín: Színészmúzeum (Thália-ház)

Időpontja

A foglalkozások előzetes egyeztetés szerinti időpontban vehetők igénybe.

Kapcsolattartó múzeumi munkatárs, elérhetősége

Mikita Gábor

Tel.: 70/9432-917

E-mail: mikitagabor@gmail.com

  • Színházi mesék I. – Romeó és Margaréta

A színház világába vadonatúj,  a színészmúzeum számára írt, csak ott elhangzó beavató színházi mesék révén tekinthetnek be a gyerekek. Fabók Mariann bábokkal előadott vidám meséje egy varázslatos egérszínház születésén keresztül szól az egymásra figyelő közösség jelentőségéről. A mese kiegészíthető kreatív, manuális – a korcsoportnak megfelelő, egyeztetett – foglalkozással.

A program időtartama

45 illetve 90 perc

Helyszín

Színészmúzeum (Thália-ház)

Időpontja

A foglalkozások előzetes egyeztetés szerinti időpontban vehetők igénybe.

Kapcsolattartó múzeumi munkatárs, elérhetősége

Mikita Gábor

Tel.: 70/9432-917

E-mail: mikitagabor@gmail.com